כך תבחרו מנעול מתאים וחזק לבית העסק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בית העסק הינו הנקודה הרגישה ביותר של כל אדם עצמאי המחזיק את בית העסק בעצמו. אין ספק כי כל השקעה בבית העסק היא למעשה השקעה עמוקה הרבה יותר מאשר כלכלית או נפשית – מדובר בהשקעה לטווח הרחוק אשר עתידה להיות משתלמת לאחר שתניב את הפירות.

לפיכך, כל השקעה בבית העסק הינה רבת חשיבות ומוסיפה לערכו של בית העסק עצמו. עם הזמן הופך כל עסק לנכס בעל חשיבות עבור בעליו.

בשל היותו נכס בעל חשיבות כה גדולה הנכס צריך להישמר בהתאם. על מנת לשמור על בית העסק מפני סכנות שונות המאיימות עליו ללא הרף חשוב להתאים את מערכות ההגנה והאבטחה המתאימות. כל בית עסק כולל ציוד יקר ערך ורב חשיבות ובהתאם לכך על הציוד להיות מוגן בהתאם.

בתי עסק מכילים ציוד חשמלי או מכשירים יקרי ערך, מידע חסוי על לקוחות או נתונים מהותיים אודות החברה, פטנטים רשומים או כל פרט אחר – כולם צריכים להיות מוגנים בהתאם.

חשיבות בחירת מנעולים מתאימים לבית העסק

בחירת מנעולים לבית העסק יכולה להידמות לעניין קל אולם הלכה למעשה על מנת להגן על כל הציוד הנמצא בבית העסק חשוב לבחור באלמנטים המתאימים ביותר לכל בית עסק בהתאם לצרכיו הייחודיים. בחירת מנעול לבית העסק צריכה להתבסס על נתונים חשובים כגון אזור הפעילות של בית העסק, שעות הפעילות שלו, קהל היעד המקבל ממנו שירותים, אופן הענקת השירותים בבית העסק, המוקדים הרגישים של בית העסק והמקומות החזקים יותר שלו ועוד.

פרטים נוספים אותם יש להגדיר בעת בחירת מנעול הוא רמת האבטחה הקיימת זה מכבר בבית העסק. במקרים מסוימים יש צורך להשלים את רמת האבטחה ובמקרים אחרים המנעול הוא החלק הראשון של אבטחת בית העסק ובהתאם לכך הוא אחראי על יצירת מערכת ביטחון שלמה.

אין ספק כי בחירה נכונה של מנעולים לבית העסק תיצור רמה של ביטחון מקיף ואילו בחירה פחות טובה עלולה להשאיר תמיד פרצה קטנה לנזק או לסכנות לא צפויות.

כיצד לבחור נכון?

כדי להתמודד עם השיקולים הטכניים של בחירת מנעול חשוב לפנות אל איש המקצוע המבין בתחום ולבקש את המנעולים המתאימים ביותר לדלתות ולחלונות, לסורגים ולמעשה לכל פתח, ארון או כספת המהווים אלמנט בעל חשיבות אותו יש למגן. המגוון העצום של המנעולים הקיימים כיום בשוק לוודאי יאפשר בחירה של מנעול אחד אולם בחירה של חובבן בתחום יכולה לגרום לנזק משמעותי בשל חוסר הגנה.

בין מגוון סוגי המנעולים הקיימים כיום ישנם גם מותגים שונים של חברות אשר כל אחת ניחנה באיכות ייחודית לה. על מנת לבחור מנעולים בחכמה חשוב להכיר את החברות השונות ואת האיכויות של כל אחת מהן. החל ממנעולי התלייה הפשוטים והמוכרים לנו, דרך מנעולי הצילינדר שהומצאו עוד בתחילת המאה ועד למנעולים המבוססים על מנגנון דיגיטלי בלבד ופועלים על פי תכנון מותאם. בחירת מנעול חלש מדי עלולה להוות פגיעה בביטחון העסק.

בבחירת מנעולים לבית העסק יש לבחור מנעולים שקל יהיה לסגור וקשה יהיה לפתוח. בחירה של מנעולים חכמים יכולה לפשט את תהליך הנעילה של בית העסק ואילו בחירה במערכת מנעולים חכמה יכולה לסייע באופן משמעותי ביצירת נעילה היקפית ומניעה של סכנות עתידיות לבית העסק.

בין מגוון המנעולים הקיימים ניתן למצוא את הפופולאריים ביותר שקיימים: מנעול צילינדר מולטילוק רגיל – הוא המנעול הפשוט ביותר, מנעול מולטילוק הכולל כרטיס ייחודי אלקטרוני המונע שכפול של המפתח באופן לא רצוי. כמו כן, ניתן למצוא מנעולים לשכפול עם שבב אלקטרוני אותם ניתן לשכפל כך שהמפתח יהיה מתאים רק למקום המתאים לו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו